درحال بارگذاری...

وبینار فرصت ها و چالش های دواپس (DevOps)

آکادمی احمدزاده
آیکون
طول دوره
-- ساعت

رایگان
روش پرداخت
اعتبار شما: ۰ تومان

تصویر وبینار فرصت ها و چالش های دواپس (DevOps)

جهت حضور در وبینار از طریق همین صفحه و از بخش جلسات اقدام فرمایید!

مقدمه

دواپس (DevOps)، ترکیبی از فلسفه‌ها، شیوه‌ها و ابزارهای فرهنگی است که توانایی سازمان را برای ارائه برنامه‌ها و خدمات با سرعت بالا افزایش می‌دهد.

دواپس به سازمان ها برای تکامل و بهبود محصولات با سرعتی سریع‌تر از سازمان‌هایی که از فرآیندهای توسعه نرم‌افزار سنتی و مدیریت زیرساخت استفاده می‌کنند، کمک می کند. این سرعت، سازمان ها را قادر می سازد تا به مشتریان خود خدمات بهتری ارائه دهند و به طور مؤثرتری در بازار رقابت کنند.

فرایند پیاده سازی دواپس (DevOps) در عمل

DevOps چگونه کار می کند؟

در فلسفه کاری چابک DevOps، تیم‌های توسعه و عملیات دیگر جدا جدا  نیستند. گاهی اوقات، این دو تیم در یک تیم واحد ادغام می شوند که در آن مهندسان در کل چرخه عمر محصول چابک، از توسعه و آزمایش گرفته تا استقرار و عملیات، کار می کنند و طیف وسیعی از مهارت ها را توسعه می دهند که محدود به یک عملکرد واحد نیز نمی باشد.

در برخی از مدل‌های DevOps، تیم‌های تضمین کیفیت و امنیت نیز ممکن است به شدت با توسعه و عملیات و در طول چرخه عمر محصول چابک همراه شوند. هنگامی که امنیت به تیم DevOps اضافه می شود، به این مدل همکاری DevSecOps می گویند.

 تیم‌ چابک دواپس، از شیوه‌هایی برای خودکارسازی فرآیندهایی استفاده می‌کنند که قبلا دستی و کند بوده‌اند. آنها از فناوری استفاده می کنند که به آنها کمک می کند تا محصولات و خدمات را سریع تر و امن تر، تحویل مشتری دهند. این ابزارها همچنین به مهندسان دواپس کمک می‌کنند تا به طور مستقل وظایفی را انجام دهند و این باعث افزایش سرعت تیم می‌شود.

شرکت های موفق با دواپس (DevOps)

شرکت هایی مانند آمازون،  نتفلیکس، گوگل و والمارت چه اشتراکاتی دارند؟ جدا از اینکه آنها شرکت های بسیار موفقی هستند، همه آنها از روش دواپس DevOps در فرآیندهای روزمره خود برای افزایش کارایی و بهبود محصولات و خدمات ارائه شده به مشتریان استفاده می کنند.

مزایای DevOps

سرعت

با سرعت بالا حرکت کنید تا بتوانید سریعتر برای مشتریان نوآوری کنید، بهتر با بازارهای در حال تغییر سازگار شوید و در ایجاد نتایج تجاری کارآمدتر شوید. مدل DevOps توسعه دهندگان و تیم های عملیاتی را قادر می سازد تا به این نتایج دست یابند. به عنوان مثال، میکروسرویس‌ها و تحویل مستمر به تیم‌ها اجازه می‌دهند تا مالکیت خدمات را در دست بگیرند و سپس سریع‌تر به‌روزرسانی‌ها را برای مشتری منتشر کنند.

تحویل سریع

فرکانس و سرعت انتشار را با دواپس افزایش دهید تا بتوانید محصول خود را سریعتر، نوآورانه تر و باکیفیت تر به مشتری تحویل دهید. هرچه سریعتر بتوانید ویژگی های جدید را منتشر و اشکالات را برطرف کنید، سریعتر می توانید به نیازهای مشتریان خود پاسخ دهید و مزیت رقابتی ایجاد کنید. یکپارچه سازی مستمر و تحویل مستمر شیوه هایی هستند که فرآیند انتشار نرم افزار را از ساخت تا استقرار خودکار می کنند.

قابلیت اطمینان

از کیفیت به‌روزرسانی‌های برنامه و تغییرات زیرساخت فناورانه اطمینان حاصل کنید تا بتوانید به‌طور قابل‌اطمینانی با سرعت بیشتری محصولات و خدمات چابک ارائه دهید و در عین حال تجربه مثبتی را برای کاربران نهایی حفظ کنید. از روش هایی مانند یکپارچه سازی مداوم و تحویل مداوم برای آزمایش اینکه هر تغییری کاربردی و ایمن است استفاده کنید. روش‌های نظارت و ثبت گزارش به شما کمک می‌کند از عملکرد واقعی محصولات و خدمات چابک، مطلع شوید.

مقیاس پذیری

زیرساخت ها و فرآیندهای توسعه خود را در مقیاس های مختلف، اجرا و مدیریت کنید. اتوماسیون و سازگاری دواپس به شما کمک می کند تا سیستم های پیچیده یا در حال تغییر را به طور موثر و با کاهش ریسک مدیریت کنید. به عنوان مثال، زیرساخت به عنوان کد به شما کمک می کند تا محیط های توسعه، آزمایش و تولید خود را به شیوه ای تکرارپذیر و کارآمدتر مدیریت کنید.

همکاری بهبود یافته

با بکارگیری دواپس، تیم‌های مؤثرتری  بسازید که بر ارزش‌هایی مانند مالکیت و مسئولیت‌پذیری تأکید دارند. توسعه دهندگان و تیم های عملیاتی از نزدیک با یکدیگر همکاری می کنند، مسئولیت های زیادی را به اشتراک می گذارند و گردش کار خود را ترکیب می کنند. این باعث کاهش ناکارآمدی و صرفه جویی در زمان می شود (به عنوان مثال کاهش دوره های تحویل بین توسعه دهندگان و عملیات، نوشتن کدی که محیطی که در آن اجرا می شود را در نظر می گیرد)

امنیت

با حفظ کنترل و حفظ انطباق، سریع حرکت کنید. با استفاده از خط‌مشی‌های انطباق خودکار، کنترل‌های دقیق و تکنیک‌های مدیریت پیکربندی، می‌توانید یک مدل DevOps را بدون به خطر انداختن امنیت اتخاذ کنید. به عنوان مثال، با استفاده از زیرساخت به عنوان کد و خط مشی به عنوان کد، می توانید انطباق را در مقیاس تعریف و سپس پیگیری کنید.

سیلابس وبینار دواپس (DevOps)

 • تاریخچه DevOps
 • تعامل DevOps با سایر چارچوب‌های مدیریت خدمات فناوری اطلاعات مانند چابک و Lean، ITIL4 و چابک مهندسی شده DA: Disciplined Agile
 • ترکیب Agile و ITIL در DevOps
 • تعریف دواپس
 • اصول دواپس
 • فرآیندها ی کلیدی دواپس
 • DevOps و تعاملات تیمی

هدف از اجرای دوره

 • آشنایی با فلسفه کاری DevOps
 • شناخت أصول و مبانی DevOps
 • مراحل پیاده سازی و بکارگیری DevOps

شرکت کنندگان دوره دواپس DevOps

 • مدیران پروژه های راهکارهای جامع (Total Solutions)
 • مدیر تیم توسعه /تولید راه کارهای IT و نرم افزاری
 • مدیر تیم عملیات /پشتیبانی از راه کارهای IT و نرم افزاری
 • اعضای تیم توسعه راه کارهای IT و نرم افزاری
 • اعضای تیم عملیات راه کارهای IT و نرم افزاری
 • مدیران و کارشناسان برنامه ریزی و کنترل پروژه راه کارهای IT و نرم افزاری

سوالات متداول

زمانبندی برگزاری وبینار به چه صورت می باشد؟

 • این وبینار یکشنبه مورخ 18 اردیبهشت ماه 1401 از ساعت 19:00 الی 21:00 برگزار خواهد شد.

مدت وبینار چند ساعت است؟

 • مدت این وبینار 2 ساعت می باشد.

پشتیبانی فنی دوره به چه صورت است؟

 • پشتیبانی فنی وبینار بصورت 24*7 توسط تیم آسان سمینار می باشد.

پشتیبانی آموزشی دوره به چه صورت است؟

 • در صورت بروز مشکل در ورود و حضور در وبینار، با آکادمی احمدزاده (جناب آقای خلوصی به شماره تماس 09998859075) در ارتباط باشید.